Na trzecią rundę nowego szutrowego Pucharu Toru Słomczyn 25 czerwca, trasa będzie ponownie zmodyfikowana.  Odcinek o maksymalnej dozwolonej długości czyli 2,5km  przy pełnym zabezpieczeniu służby bezpieczeństwa. Nawierzchnia to szuter w kilku odmianach. Luźna nawierzchnia stanowi 90% trasy, pozostałe fragmenty to beton na starcie i mecie oraz alejki, które przecinają wytyczoną trasę.

Uczestnicy zmierzą się podczas 4-krotnego przejazdu odcinka z pomiarem czasu. Wyniki będą dostępna na żywo od razu po minięciu linii mety dzięki elektronicznemu pomiarowi czasu. Jedziemy jeden odcinek więc nie ma żadnych kilometrów dojazdów. Trasa wytyczona jest na zamkniętym terenie więc można startować także pojazdami, które posiadają tylko książeczkę sportową. Obecność pilota jest opcjonalna.

Trasa wytyczona została w większość w naturalnych alejkach wykorzystywanych przy okazji poprzednich edycji Pucharu Toru Słomczy. Teraz dwie próby zostały połączone w jedną dużą. Słupki zostały ograniczone do minimum w celu oznaczenia zamkniętych dróg i podkreślenia trasy przejazdu, aby była ona jednoznaczna dla uczestników jak i kibiców.

Firma EXIDE ufundowała nagrody w postaci akumulatorów dla zwycięzców wszystkich klas. A firma Power Factory będzie dbać o dobrą kondycję samochodów startujących w III rundzie PTS na swojej strefie udzielając wszelkiej możliwej pomocy.

Zapraszamy do udziału kierowców amatorów jak i zawodowców. To wspaniała okazja do testów, treningów i dobrej zabawy na luźnej nawierzchni. Startujemy 25 czerwca w Słomczynie k/Grójca.

 

inf. pras.
fot. Michał Kondrowski

Cykliczne Zawody

Kącik Czytelnika

 

Patronujemy:

  

Wspierają nas:

Dział multimedia współtworzą:

  
  

Współpracujemy: