Na koniec wakacji  (27 sierpnia) zapraszamy na szutrowy superoes podczas IV rundy Pucharu Toru Słomczyn organizowanej przez Automobilklub Rzemieślnik. Dla uczestników przygotowany zostanie całkowicie nowy fragment. Trasa zyska prawie kilometr nowego szutru w naturalnych alejkach. Tym sposobem niemal połowa trasy będzie zupełnie nowa.

Podczas Pucharu Toru Słomczyn uczestnicy startują na jednym odcinku co kilkanaście sekund. Jeden odcinek pozwala na jego dobre przygotowanie, dzień przed startem szutry będą wyrównane i uwalcowane. Również w dniu rywalizacji pomiędzy drugim i trzecim przejazdem newralgiczne fragmenty będą równane przez ciężki sprzęt. Trasa wytyczona jest w naturalnych alejkach, słupki i taśmy wygradzają jedynie zamknięte drogi dojazdowe oraz szykany. Nawierzchnia szutrowa stanowi 95% odcinka, a betonowe fragmenty to jedynie łączniki i poprzeczne alejki oraz nawierzchnia dla startu i mety.

Będzie to zdecydowanie najlepsza jak dotąd konfiguracja odcinka, który będzie już można nazwać małym "oes'em". To doskonała okazja dla kierowców amatorów do sprawdzenia swoich umiejętności w takich warunkach, a dla zawodowców to idealne warunki do treningu. W Pucharze Toru Słomczyn można stratować autami z dokumentami drogowymi jak i autami w pełni sportowymi na oponach szutrowych (klasa Gość).

Zapraszamy do udziału i do kibicowania. Szutry czekają.

 

Zapisy ruszyły już 16 sierpnia na stronie Automobilklubu Rzemieślnik.

Najważniejsze informacje o Pucharze Toru Słomczyn 2016:

- Nowa formuła

- Nawierzchnia szutrowa

- Długość odcinka 2,5km

- Elektroniczny pomiar czasu

- Wyniki na żywo

- Bez dojazdówek

- 4 mierzone przejazdy

- Równanie trasy po 2 przejeździe

 

inf. pras.
fot. Michał Kondrowski

Cykliczne Zawody

Kącik Czytelnika

 

Patronujemy:

  

Wspierają nas:

Dział multimedia współtworzą:

  
  

Współpracujemy: