Zapraszamy na Konkurs Zręczności Kierowców z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Impreza odbędzie się na InterMarche (Al. Sikorskiego 7, Piotrków Tryb.) w dniu 12.01.2014 (niedziela), start pierwszego zawodnika o godzinie 15:00.

Z racji charakteru imprezy jaką jest WOŚP - formuła konkursu zręczności jest inna od dotychczasowych. Po pierwsze będzie to w dużej mierze konkurs wieczorny – część przejazdów odbędzie się już po zapadnięciu zmroku (zapisy od 14:15, start pierwszego zawodnika o godzinie 15:00, zakończenie ok. godz 18:00). Trasa będzie jednak dość dobrze widoczna – większość drogi jest w zasięgu oświetlenia latarń.

Nie przewidujemy w KZK WOŚP podziału na klasy ze wzglęgu na pojemność silnika. Płacimy za pojedyńcze przejazdy. Każdorazowy wjazd na trasę to wydatek 10 złotych (!). Można przejechać się np. trzykrotnie – za równowartość 30 złotych lub wystartować tylko raz – za dyszkę.

Kierowcy, którzy zgodzą się wozić pasażerów na fotelu pilota mogą wjechać na trasę bez dodatkowych opłat (wpisowe uiszcza w tym przypadku pasażer). Namawiamy wszystkich kibiców chętnych do skorzystania z takich przejazdów, opłata za super-emocje w fotelu pilota to 20 złotych.

Wszystkie zyski Automobilklubu – wpisowe, opłaty za przejazd na fotelu pilota, środki zebrane do puszki WOŚP – trafiają na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

To nie koniec atrakcji:
Przygotujemy - a dokładniej Klub Odlot przygotuje;) pyszną grochówkę, będzie również dostępna ciepła herbata. Każdy z zawodników i kibiców będzie mógł się ogrzać oraz posilić na miejscu w niedużych kosztach, z których część również zasili kasę WOŚP.

Trasa będzie nieco inna niż wszystkie dotychczasowe na Inter, ciekawa i dość łatwa w nawigowaniu.
Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie prawa jazdy, przeglądu pojazdu, ubezpieczenia OC oraz opłacenie wpisowego wynoszącego 10 zł /1 przejazd.

Zapraszamy wszystkich kierowców chcących sprawdzić swoje umiejętności i poprawić technikę jazdy, zwłaszcza w tak niedużych kosztach, z których dodatkowo całość trafia na szczytny cel Wielkiej Orkiestry. Zapraszamy również kibiców, prócz zawodów i możliwości przejazdu na fotelu pilota zorganizowane zostaną również imprezy towarzyszące:

W godzinach 12:00 do 15:00 – Pokaz pojazdów służb mundurowych, samochodów zabytkowych i sportowych oraz motocykli.
Od 15:00 do 18:00 Ścigamy się po wyznaczonej trasie na KZK WOŚP 2014
18:00 – 20:00 Disco pod chmurką + licytacje fantów na rzecz WOŚP
20:00 – Światełko do nieba – pokaz fajerwerków

 

 

fot. Ryszard Szumny

 

Patronujemy:

  

Wspierają nas:

Dział multimedia współtworzą:

  
  

Współpracujemy: